Bizi Takip Edin
+90 532 1659632 19 Mayıs Mah. Uzay Sok. 5/1 Kozyatağı Kadıköy 10:00 - 22:00

Sports Factory
a

Pilates Bandı ile Yapabileceğiniz Antrenmanlar

Pilates bandı egzersizleri, kas yapısı oluşumuna, esnekliğinizi geliştirmenize, evde sıkı antrenman yapmanıza ve egzersizlerinizin seviyesini yükseltmeye yardımcı olabilir. Pilates bandı egzersizleri ile  Sports Factory ekibi olarak bizim de bu ekipmanla sizlere bir kaç tavsiyemiz var.

Direnç antrenmanının ilk kuralı:

Direnç oluşturmak için ağırlığa ihtiyacınız yoktur. Kendi vücut ağırlığınız ve bir direnç bandı ile bir çok farklı antrenman yapabilirsiniz. Bu hem sıkılaşmak isteyen bir kol için hem de kas gücünü artıracak bacaklar için güzel bir haber.

Eğer rutininize, pilates bandı egzersizlerini eklemeyi düşündüyseniz ya da evde fazla ekipmanınız yok ise bir pilates bandı ile yapabileceğiniz bazı egzersizleri şöyle özetledik.

DİRENÇ BANTLARI EN AZ DÖRT FARKLI EGZERSİZ TÜRÜ İÇİN KULLANILABİLİR:

ESNEME VE HAREKETLİLİK
ISINMA VE KAS AKTİVASYONU
DİRENÇ EĞİTİMİ VE KAS TONUSU
AKIL-KAS” BAĞLANTISI GELİŞİMİ

Pilates Bandı GERME VE HAREKETLİLİK ÇALIŞMASI

Pilates bandı ile oluşturduğunuz farklı şiddetteki antrenmanlar sizi formda ve dinamik hissettirebilir. Bu egzersiz türünde yapacağınız antrenmanlar dengenizi, gücünüzü ve istediğiniz sıkılığı size verecektir. Pilates bandı ile antrenman yaparken ellerinizi çok sık kullanırsınız. Sadece bir direnç bandını bileğinizin etrafına dolayıp, bir çok farklı hareket kalıbını meydana getirebilirsiniz. Bu daha fazla hareket çeşitliliği anlamına gelir.

Çoğu insan pilates bandının vermiş olduğu bu çeşitlilikle daha dengeli bir vücut yapısına sahip olmuştur. Bunun nedenlerinden sadece bir kaçından bahsedelim. Bir direnç bandı, sizin esnekliğinizi, patlayıcı kuvvetinizi ve vücut postürünüzü ileri seviyelere taşıyabilir.

Açma germe sırasında size yardımcı olacak direnç bantlarını kullanmanın sınırsız yolları vardır. İşte bunlardan bir kaçı.

BANDED LAT STRETCH
BAND SUPPORTED LEG LOWERİNG
BAND PULL-APARTS
MİNİ-BAND LATERAL WALKS

YORUM YAP

1 × one =