Bizi Takip Edin
+90 532 1659632 19 Mayıs Mah. Uzay Sok. 5/1 Kozyatağı Kadıköy 10:00 - 22:00

Yoga Grup Dersi

yoga grup dersi

Yoga kas hacmi ve kalori yakmaktan daha fazlasını yapar. Derin nefes alma, meditasyon, rahatlama ve esneme pozlarını birleştiren zihin-beden farkındalığını güçlendiren bir çalışmadır. Sports Factory’de özel derslerin yanısıra, grup Yoga dersleri de verilmektedir. Ayrıca, talep edenler arkadaş grupları için özel kapalı grup dersleri oluşturulmaktadır.

GRUP DERSİ SAATLERİ(1)

  • Perşembe

    20.00 - 20.50

Spora Yeni Başlayanlar için Uygun mu?

Evet. Her yaştan insanlar, en basit yoga pozlarını ve uzanımlarını doğru ve sağlıklı bir şekilde yapabilirler. Dışarıda (outdoor) ya da iç mekanda (indoor) yoga yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey yoga matınız ve yeterli alan.

Ekipman Gerekli mi?

Hayır. Herhangi bir ekipmana ihtiyacınız yoktur. Çünkü direnç için kendi vücut ağırlığınız yeterli. Ancak muhtemelen ayakta duruşlarınızda kaymanızı önlemek, oturmuş ve yatar pozisyonda iken sizi rahatlatmak için yoga matı faydalı olacaktır. Diğer isteğe bağlı ekipmanlar arasında denge için bir yoga topu, bir yoga bloğu veya ayaklarınıza ulaşmanıza yardımcı olan ya da ellerinizi sırtınızın arkasına bağlayan kayışlar bulunur.

Yoga ve Sağlık

Diyabet, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol veya kalp rahatsızlığınız varsa, Yoga sizin için harika bir etkinliktir. Size güç, esneklik ve zihin-beden farkındalığı verir. Hızlı hareket eden bir yoga türü yapmıyorsanız, aerobik (yürüyüş, bisiklete binme veya yüzme gibi) bir şeyler yapmanız da gerekecektir. Yüksek tansiyon, diyabet veya kalp problemleriniz varsa, doktorunuza neler yapabileceğini sorun.

Maliyet

Bir çok farklı hizmet alabilirsiniz. Bir yoga matı etrafında evinizden çıkmadan sayısız hareket kombinasyonları içeren bir koreografi oluşturabilirsiniz. Ya da salonumuz da grup derslerine katılabilirsiniz. Bunun dışında özel ya da arkadaşlarınızla kapalı yoga grup dersleri oluşturabilirsiniz.

Yoga ile Hayatınızı İyileştirin

Farklı Yoga Formlarına Örnekler

Hatha

En çok yoga ile ilişkilendirilen form, bir dizi temel hareket ile nefes almayı birleştirir.

Vinyasa

Birbirine sorunsuzca akan bir dizi poz.

Power

Kas oluşturan daha hızlı, daha yüksek yoğunluklu bir uygulama.

Ashtanga

Özel bir solunum tekniği ile birlikte bir dizi poz.

Bikram

“Sıcak Yoga” olarak da bilinen bu metot, yüksek bir sıcaklığa ısıtılmış bir odada yapılan 26 zorlu poz dizisidir.

Iyengar

Vücudunuzu doğru hizaya getirmenize yardım etmek için bloklar, kayışlar ve sandalyeler gibi aksesuarlar kullanan bir yoga türü.