Bizi Takip Edin
+90 532 1659632 19 Mayıs Mah. Uzay Sok. 5/1 Kozyatağı Kadıköy 10:00 - 22:00

Speedy FIIT Grup Dersi

speedy fiit grup dersi

Vücudunuz yağ yakma oranını planlı bir zaman dilimi içerisinde en üst düzeye çıkarmanın birçok yolu vardır. Profesyonel sporcular, bir yarış veya müsabakanın başlamasına son birkaç dakika kala zihinlerine ve bedenlerine o kadar ince bir ayar yapabilirler ki neredeyse enerjilerini tüketme noktasına getirirler. Neyse ki; biz geriye kalanlar için, yüksek yoğunluklu interval antrenmanı (HIIT) gibi egzersiz stratejileri vardır. Kısa bir egzersizle kısa süreli yoğun egzersizler tekrarlayarak kendinizi kişisel sınırlarınıza zorlayabilirsiniz. Tüm egzersizler gibi, HIIT de çok sayıda kas ile yapılır. Kaslarımız ;vücudumuzun her hareketi için gereken hareket için güç sağlar. Daha fazla direnç (ağırlık), reps sayısı (hareket tekrarlama),egzersiz için harcanan süre ve fiziksel hareketi sürdürebilmeyi, kaslarınızdaki enerji ile sağlayabilirsiniz. Her şeyden önce, spor salonuna girmekle kaslarınızın durumunun ne olduğunu anlamaya başlamış olursunuz. Bu grup dersine herkes katılabilir mi? Maalesef hayır! Çünkü vücudunuzda ki bütün kaslar bu antrenmanla devreye girer. Olası bir bel fıtığınız yada bir omuz yırtığınız varsa bu antrenmana girmenizi tavsiye etmeyiz.

Hiit Antrenman

Yoğun geçirdiğiniz bir günün ardından enerji düşüklüğü içerisine girmeniz çok normal. Gün içinde vücudunuz rutin hareketlere maruz kalıyor ve bir süre hareketsiz kalmaya alıştığında kendinizi yorgun hissetmeniz oldukça doğal bir durum.

Speedy Fiit grup derslerine katılarak, hem iş düzeninizde oluşan rutinliği kırabilir hem de yorgun geçen gününüzü enerji dolu bitirebilirsin.

Bir grup dersine 9 kişinin katılabileceği dairesel bir antrenman hayal edin. Belirli süreler ve dinlenme aralıkları olan. Nabzınızın sürekli yüksekte olduğu bu Hiit antrenman tarzını uygulamak için saatlere ihtiyaç duymana gerek yok. Grup dersimize girin sadece 45 dakikada ne kadar kalori yaktığını kendi gözlerinizle görün.

Functional Training

Vucudunuzun dayanikliligini ve gucunu gelistirin, hedef odakli calisin. Dinlenme aralıkları minumum seviyede olan bu antrenman modelini uygularken hiç sıkılmayacak, antrenmanı uygularken ise dayanıklılık ve kardiyovasküler gücünüzü bir üst seviyeye taşıyacaksınız.

Bir çok farklı kombinasyonlarda hareketleri uygularken zihninizin bu duruma ayak uydurması gerekecek.  Birbirini takip eden bir akışın içinde kendinizi odaklayacak derslere kendinizi daha fazla vereceksiniz.

Free Weight

Bu antrenmanı uygularken çok fazla ekipmana ihtiyacınız olmayacak. Dairesel bir antrenmanda basit ekipmanlarla yerinizde durmadan hareket edeceksiniz. Ay içerisinde sürekli değişecek bu programı uygularken kendinizi aynı hareketleri yapıyor hissetmeyecek ve gelişiminizi aydan aya takip edeceksiniz.