Bizi Takip Edin
+90 532 1659632 19 Mayıs Mah. Uzay Sok. 5/1 Kozyatağı Kadıköy 10:00 - 22:00

SPEEDY FIIT

FONKSİYONEL ANTRENMAN

#SPEEDYFIIT

SPEEDY FIIT
DENEME DERSİNE KATILIN

  BAŞVUR

  FAYDALARI

  01

  Uzun ve sıkıcı spor programlarına alternatif!

  ◾️ Ayda ortalama 8 saatlik programla sonuca odaklanın

  ◾️ Yoğun geçen bir günün ardından günde sadece 30 dakika ayırın

  ◾️ Vücudunuzdaki kas oranını ve vücut dayanıklılığınızı hızla artırın

  ◾️ Hedef odaklı çalışarak istediğiniz sonuçlara ulaşın

  ◾️ Butik spor salonu konsepti ile sıkıcı programlardan kurtulun

  #sportsfactorypilates

  SPEEDY FIIT

  2

  SPEEDY FIIT antrenman modeline başlayın ve zindeliğinizi üst seviyelere taşıyın. Sonuçlara bağımlı olacaksınız! Bu antrenmanlar hem yağsız kas dokusu gelişimini hem de kalori yakımını son hızlandırırken, kardiyovasküler sağlığınızı da iyileştirir. SPEEDY FIIT etkisi ile antrenmandan saatler sonra bile vücudunuz yağ yakmaya devam eder. Bu modelin faydaları bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

  #TAMMOTİVASYON

  1. AŞAMA

  Kasları harekete geçirmek için kreatin fosfat olarak bilinen kısa süreli bir patlayıcı enerji kaynağı vardır. Bu, kaslarınızda çok sınırlı miktarda bulunur ve bu nedenle sadece birkaç saniyeliğine enerji verir

  2. AŞAMA

  Bu aşamadan sonra daha uzun süreli bir enerji kaynağına ihtiyacınız var. Bunun büyük çoğunluğu, kaslardaki karbonhidrat enerjisinin en büyük deposu olan glikojenin parçalanmasından gelir. Glikojen, oksijen kullanılmaksızın bir enerji açığa çıkararak laktik asit üretimine başlar.

  3. AŞAMA

  Daha uzun süreli enerji, oksijene ihtiyaç duyar. Karnınızdaki oksijen seviyesinden ufacık bir düşüş, vücudunuzun zor nefes almak ve nabzınızın çok hızlı atması gibi sonuçları doğurur. Aerobik metabolizma denilen bir süreç ile, egzersizinin ilk birkaç dakikasında vücuda yeni alınan oksijen kan dolaşımı ile kaslarınıza ulaştırılır. Ana enerji kaynağı hala glikojendir ancak şimdi su ve karbondioksit (CO2) üretmek için oksijeni kullanabilirsiniz. Bu daha fazla taktik ve asit üretmeden egzersiz yapmaya devam etmenizi sağlar.

  SPEED FIIT YÖNTEMİ NEDEN İŞE YARIYOR?

  Spor salonunda geçen iyi bir antrenmanın ardından, enerjik ve mutlu olduğunuzu hissetmeye başlarsınız. Bu durumun sebeblerinden biride metabolizmanızın saatler sonra bile kalori yakımına devam ediyor olması. “egzersiz sonrası fazla oksijen tüketimi” (EPOC) yöntemine teşekkür edebilirsiniz. Vücudunuz yağ yakma oranını planlı bir zaman dilimi içerisinde en üst düzeye çıkarmanın birçok yolu vardır. Profesyonel sporcular, bir yarış veya müsabakanın başlamasına son birkaç dakika kala zihinlerine ve bedenlerine o kadar ince bir ayar yapabilirler ki neredeyse enerjilerini tüketme noktasına getirirler.

  ÜCRETSİZ DENEME
  DERSİNE KATILIN

  Başvuru formunu doldurduğunuz takdirde, ekibimiz en kısa sürede tarafınıza ulaşacaktır.

   BAŞVUR