Bizi Takip Edin
+90 532 1659632 19 Mayıs Mah. Uzay Sok. 5/1 Kozyatağı Kadıköy 10:00 - 22:00

Sports Factory
i

Sırt Antrenmanı ve Güçlü Bir Postür İçin

Doğru sırt antrenmanı sonrasında oluşan sırt kasları, sadece sıkı bir görünüme sahip olmanız için değil, aynı zamanda ilerleyen yıllarda karşılaşabileceğiniz ağrılar ve postür bozukluğuna karşıda iyi bir savunma aracıdır. Sırt antrenmanı, günlük yaşamınızdaki hareketliliğinizi, aktivitede olduğunuz zamanları, kısacası yaşam kalitenizi yükseltir.

Yapacağınız her hareketi 3 set tekrarlayın. Haftada 2-3 gün olacak şekilde ise uygulayın.

One arm dumbbell rowing

Tekrar sayısı her iki kol için 10

Elinize kendi kapasiteniz kadar bir dambıl alın. Ayaklarınızı omuz hizasında açın, dizlerinizi bükün ve bel boşluğunuz nötr duruşundaki gibi olmasına özen gösterin. Boşta olan elinizi dengeyi sağlamak için sabit bir yere koyun. Dirseğinizi bükerek ağırlığı düz bir şekilde göğse doğrun çekin ve geri indirin.

Lateral Raise

Her iki elinize de kaldırabileceğiniz miktarda dambıl alın ve ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Dizlerinizi hafifçe bükün, gövdeniz yere paralele yakın olana kadar eğilin ve kalçanızı arkaya doğru çıkarın.

Plank – Lateral arm raise

Dirseklerinizi bükün ve dambılları omuz hizasına kadar kaldırın ve sonrasında indirin. Ağırlıkları kaldırmak için kollarınızı değil, sırtınızı kullanmaya odaklanın.

 

YORUM YAP

two × five =