Bizi Takip Edin
+90 532 1659632 19 Mayıs Mah. Uzay Sok. 5/1 Kozyatağı Kadıköy 10:00 - 22:00

Sports Factory
i

Personal Trainer ile Çalışmanın Faydaları

Gelecek yıllarınıza mutlu, sağlıklı ve güçlü olarak devam etmek istemez misiniz? Fiziksel olarak aktif kalmak için motivasyon bulmanın zor olduğunun farkındayız. Bu engeli ortadan kaldırmanız için bir personal trainer ile birlikte çalışmak her anlamda bir ayrıcalıktır.

İşte Personal Trainer ile çalışmanın faydalarından sadece bir kaçı ;

1 – Sakatlanma Riskini Azaltır.

Vücudunuzu tanımadan harekete geçmek ve kötü uygulanan antrenman programları bu riskleri yukarıya taşımaktadır. Bilgili bir kişisel antrenör egzersiz yapma becerinizi ve becerilerinizi geliştirmekle birlikte, sakatlanma riskinizi de azaltır. Bu şekilde her antrenmandan en iyi şekilde sonuç alırsınız.

 

2 – Kişisel eğitmen düşündüğünüz kadar pahalı bir seçenek değildir!

Bu doğru! Çoğu kulüp ders başına 80 ile  100 arasında bir ücret alır ve bir paket aldığınızda ders başına düşen ücret azalır ve bir çok ders hediyeside kazanabilirsiniz. Bu durumun sizin için değer nedir?

Düşündüğünüz zamanlık kıyafet, ayakkabı, yemek ve alkole harcadığınız para bu paraların çok mu altında ? Bu konuyu iyi analiz edip kendi sağlığınızı daha ön plana çıkarmanızın kendi yaşam kaliteniz için ne kadar önemli bir rol oynayacağını iyi düşünün. Bu giderlerin bir kısmını (tamamen değil) biraz azaltmayı deneyin ve birikimlerinizin bir kısmını sağlığınıza ve geleceğinize yatırın.

 

3 – Uzun süreli rehberlik ve motivasyon

Yaş ilerledikçe ya da spor bilimine uzaksak, egzersize yönelik motive olmak zorlaşır, bu nedenle bir eğitmen rehberine ve motivasyona sahip olmanız devamlılık sürecinizi arttırır. Kişisel eğitmenler iyi bir yapı oluşturabilir. Sizin için düşünmeyi ve antrenman planlamasını yapabilir, böylece planlamadan ziyade “yapmaya” odaklanabilirsiniz.

Başlangıçta, doğru yolda ilerlemek için eğitmeninizi daha sık görmeniz gerekebilir. Ancak ne yapacağınızı ve nasıl yapacağınızı öğrendikten sonra, seanslarınızı haftada bire bile düşürebilirsiniz.

Sports Factory ile Sağlıklı Yaşam

 

4 – Bir eğitmen harika bir kaynaktır.

İyi bir eğitmen genellikle beslenme, naturopatik tıp, masaj ve daha pek çok alanda uzman bir ağa sahiptir. Antrenörünüz, egzersiz sırasında tüm sağlık ihtiyaçlarınız için sizi doğru uzmanlara yönlendirebilir.

 

5 – Hesap verilebilirlik

Kişisel spor eğitmeniniz ders saatinizde sizin gelmenizi bekliyor. Biri sizi beklerken spor salonuna gitmemek için mazeret bulamazsınız! Ayrıca, eğitmeniniz egzersiz yapmak istemenizin nedenlerini hatırlatır. Motivasyonunuz sürekli üst düzeyde kalır. Düzenli alcağınız ölçümlerlede gelişiminizi hem matematiksel olarak hem de gözle görülür şekilde farkı hissedersiniz.

YORUM YAP

2 × 5 =