HAYATINIZI DEĞİŞTİRİN

NEDEN YOGA

01

Vücut postürünüzü güçlendirin! Bedeninizi güçlendirecek ve esnekliğinizi geliştireceğiniz yoga pozlarını uygularken bu hareketleri doğru nefes ile birleştireceksiniz. Özgüveninizi bir üst noktaya taşıyacağınız yoga hareketleri ile yapabileceklerinizin farkına varacaksınız.

YOGAYA BAŞLAMAK İÇİN 8 İYİ NEDEN

STRESİ AZALTIR VE RUH HALİNİZİ GELİŞTİRİR

1

Bazı yoga yöntemleri belirli meditasyon teknikleri kullanır. Zihninizi dinlendirmek için zihninize odaklanan, stres hafifleten ve kendinizi rahat hissetmenize yardımcı olan yoga ve meditasyon antrenmanları, doğru nefes alma teknikleri ile birleşince kusursuz bir egzersiz türü haline dönüşüyor.

GÜVEN ARTIRIR

2

Canlandırıcı ruhsal değerlerin yanı sıra, meditasyon eylemi kendinize güveninizi artırabilir. Süreç, zihninizden gelen gerginliği serbest bırakarak çalışır, Neler yapabildiklerinizi gördükçe kendinizi yeniden tanıyacaksınız. Herhangi bir kaygı düşüncesi olmadan, kendinizle bir iç bağlantı kurabilirsiniz. 

SAKATLANMA RİSKİNİ AZALTIR

3

Koşma, zıplama gibi egzersizler genellikle hızlı ve kuvvetli hareketlerdir, bu da çabanın maksimum olduğu ve daha yüksek sakatlanma riski, artan kas gerginliği anlamına gelir. Sıklıkla, yorucu egzersizler, karşıt kas gruplarının dengesizliğini de tetiklerken, yoga bu aktiviteyi dengelemeye odaklanır. Vücudunuzu ve zihninizi bir yoga ve fitness tatilinde birleştirin. Düşük yoğunluklu yoga ile daha yoğun antrenmanların birleştirilmesine olanak tanıyın.

KİLO VERMENİZE YARDIMCI OLUR

4

Aşırı kilolu olmak günlük hayatınızda dengesizlikler olduğunu ve kilo almanın en önemli nedenlerinden birinin aşırı stres olduğunun bir işaretidir.Yoga pratiği, bedeninize ve zihninize derin bir rahatlama hissi vermenizi sağlayarak, stres atmanıza ve doğal olarak kilo vermenize yardımcı olur.

ESNEKLİĞİ ARTIRIR

5

İnsanlar çoğu zaman yoga yapmak için yeterince esnek olmadıklarını söylüyor. Gerçek şu ki, kaslarınızı, güvenli bir şekilde gererek ve daha fazla pratik yapmanıza yardımcı olur. Yoga ayrıca vücuttaki bağ ve tendon gibi yumuşak dokuları da uzatır. Eklemlerdeki hareket aralığını arttırmak ve daha özgürce hareket etmenize izin verir.

KAS HACMİNİ VE GÜCÜNÜ ARTIRIR

6

Birçok yoga hareketleri, aşağı ve yukarı doğru üst vücut gücünüz üzerinde derin bir etkiye sahipken, karın bölgeniz çoğu harekette de aktif olacaktır. Aynı şekilde, ayakta durma pozisyonları, üst bacak ve arka bacak kaslarınızı güçlendirir . Esasen herhangi bir yoga hareketi, doğru bir şekilde uygulandığı takdirde, hedeflediğiniz bölgeyi iyi bir seviyede çalıştıracaktır.

DAHA İYİ NEFES ALMA YÖNTEMLERİ

7

Sürekli olarak yoga yapıyorsanız, derin nefes alma sürecinin bir sonucu olarak akciğer kapasitesiniz artacaktır. Vücut direncinizin artışı daha yoğun sporlar üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır. Dahası, meditasyon ve sakinleştirici yoga hareketleri kalp atış hızınızı yavaşlatır ve bu da kan basıncını düşürür, bu duruma bağlı olarak bağışıklık sistemini iyileştirmek ve kolesterolü düşürmekte aynı doğrultuda kolaylaşır.

DURUŞUNUZU GELİŞTİRİR

8

Yoga yaparak daha sağlıklı ve dengeli bir vücut elde edebilirsiniz, daha esnek olursunuz ve kas hacminizi ve gücünüzü artırırsınız. Bu yüzden duruşunuzun büyük ölçüde iyileşeceğini göreceksiniz. Karnınız ve sırt kaslarınız artık kilonuzu tam olarak destekleyebilir. Sakatlanmaları ve ağrıları ,önleyerek uzun süre oturabilir ve ayakta durabilirsiniz. Yoganın güzelliği, hemen hemen her yerde, kendi başınıza veya diğer yoga tutkunlarıyla birlikte uygulanabilmesidir.

DEMO DERSİ ALIN

İletişim bilgilerinizi bizimle paylaşabilirseniz, sizleri salonumuza davet etmek üzere aramak isteriz.

YAŞAM KALİTENİ ARTTIR

WhatsApp chat