Image Alt

YOGA GRUP SINIFLARI

YOGA GRUP SINIFLARI

YOGA HAKKINDA

Yoga kas hacmi ve kalori yakmaktan daha fazlasını yapar. Derin nefes alma, meditasyon, rahatlama ve esneme pozlarını birleştiren zihin-beden farkındalığını güçlendiren bir çalışmadır. Sports Factory’de özel derslerin yanısıra, grup Yoga dersleri de verilmektedir. Ayrıca, talep edenler arkadaş grupları için özel kapalı grup dersleri oluşturulmaktadır..

YOGA GRUP DERSİ SAATLERİ

19:00

Perşembe

YOGA HAKKINDA BAŞKA NE BİLMELİYİM?

SPORA YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN UYGUN MU?

1

Evet. Her yaştan insanlar, en basit yoga pozlarını ve uzanımlarını doğru ve sağlıklı bir şekilde yapabilirler. Dışarıda (outdoor) ya da iç mekanda (indoor) yoga yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey yoga matınız ve yeterli alan.

EKİPMAN GEREKLİ Mİ?

2

Hayır. Herhangi bir ekipmana ihtiyacınız yoktur. Çünkü direnç için kendi vücut ağırlığınız yeterli. Ancak muhtemelen ayakta duruşlarınızda kaymanızı önlemek, oturmuş ve yatar pozisyonda iken sizi rahatlatmak için yoga matı faydalı olacaktır. Diğer isteğe bağlı ekipmanlar arasında denge için bir yoga topu, bir yoga bloğu veya ayaklarınıza ulaşmanıza yardımcı olan ya da ellerinizi sırtınızın arkasına bağlayan kayışlar bulunur.

YOGA VE SAĞLIK

3

Diyabet, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol veya kalp rahatsızlığınız varsa, Yoga sizin için harika bir etkinliktir. Size güç, esneklik ve zihin-beden farkındalığı verir. Hızlı hareket eden bir yoga türü yapmıyorsanız, aerobik (yürüyüş, bisiklete binme veya yüzme gibi) bir şeyler yapmanız da gerekecektir. Yüksek tansiyon, diyabet veya kalp problemleriniz varsa, doktorunuza neler yapabileceğini sorun.

MALİYET

4

Bir çok farklı hizmet alabilirsiniz. Bir yoga matı etrafında evinizden çıkmadan sayısız hareket kombinasyonları içeren bir kareografi oluşturabilirsiniz. Ya da salonumuz da grup derslerine katılabilirsiniz. Bunun dışında özel ya da arkadaşlarınızla kapalı yoga grup dersleri oluşturabilirsiniz.

YOGA İLE HAYATINIZI İYİLEŞTİRİN

Farklı Yoga Formlarına Örnekler

Yoga egzersizinizin yoğunluğu, hangi yoga şeklini seçtiğinize bağlıdır. Hatha ve iyengar yoga gibi teknikler nazik ve yavaştır. Bikram ve güç yoga daha hızlı ve daha zorludur.

  • Hatha: En çok yoga ile ilişkilendirilen form, bir dizi temel hareket ile nefes almayı birleştirir.
  • Vinyasa: Birbirine sorunsuzca akan bir dizi poz.
  • Power: Kas oluşturan daha hızlı, daha yüksek yoğunluklu bir uygulama.
  • Ashtanga: Özel bir solunum tekniği ile birlikte bir dizi poz.
  • Bikram: “Sıcak Yoga” olarak da bilinen bu metot, yüksek bir sıcaklığa ısıtılmış bir odada yapılan 26 zorlu poz dizisidir.
  • Iyengar: Vücudunuzu doğru hizaya getirmenize yardım etmek için bloklar, kayışlar ve sandalyeler gibi aksesuarlar kullanan bir yoga türü.

KAYIT OL

WhatsApp chat