SPORTS FACTORY İLE LİMİTLERİNİ KEŞFET!

Eğitmenlerimizin hazırladığı kişiye özel programlar ile sağlıklı ve hızlı bir şekilde sonuca ulaşın. Çeşitli ders ve üyelik paketlerimizden kendinize en uygun olanını belirleyin.

(0216) 384 0110 19 Mayıs Mahallesi, Uzay Sk. 5/1, 34736 Kozyatağı Haftaiçi 08:00 - 22:30 Haftasonu 09:30-20:00
Bizi Takip Edin
SIRT BÖLGENİZİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN NELER YAPABİLİRSİNİZ ?

Sırt Bölgenizi Güçlendirmek İçin Neler Yapabilirsiniz ?

  /  Fitness   /  Sırt Bölgenizi Güçlendirmek İçin Neler Yapabilirsiniz ?
SIRT BÖLGENİZİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN NELER YAPABİLİRSİNİZ ?

Sırt Bölgenizi Güçlendirmek İçin Neler Yapabilirsiniz ?

Güçlü sırt kasları,sadece sıkı bir görünüme sahip olmanız için değil aynı zamanda ilerleyen yıllarda karşılaşabileceğiniz ağrılar ve postür bozukluğuna karşıda iyi bir savunma aracıdır. Sırt bölgenizi güçlendirmek, günlük yaşamınızdaki hareketliliğinizi, aktivitede olduğunuz zamanları, kısacası yaşam kalitenizi yükseltir.

Yapacağınız her hareketi 3 set tekrarlayın. Haftada 2-3 gün olacak şekilde ise uygulayın

One arm dumbbell rowing

Tekrar sayısı her iki kol için 10

Elinize kendi kapasiteniz kadar bir dambıl alın. Ayaklarınızı omuz hizasında açın, dizlerinizi bükün ve bel boşluğunuz nötr duruşundaki gibi olmasına özen gösterin. Boşta olan elinizi dengeyi sağlamak için sabit bir yere koyun. Dirseğinizi bükerek ağırlığı düz bir şekilde göğse doğrun çekin ve geri indirin.

Lateral  Raise

Her iki elinize de kaldırabileceğiniz miktarda dambıl alın ve ayaklarınızı omuz genişliğinde açın.  Dizlerinizi hafifçe bükün, gövdeniz yere paralele yakın olana kadar eğilin ve kalçanızı arkaya doğru çıkarın.

Plank – Lateral arm raise 

Dirseklerinizi bükün ve dambılları omuz hizasına kadar kaldırın ve sonrasında indirin. Ağırlıkları kaldırmak için kollarınızı değil, sırtınızı kullanmaya odaklanın.

 

ADD COMMENT

WhatsApp chat