kemik-erimesi-osteoporoz-nedir

Kişisel Antrenörle Çalışmak İçin 5 önemli Sebep

personal trainer

Kişisel Antrenörle Çalışmak İçin 5 önemli Sebep

 Kişisel antrenörle çalışmak için 5 önemli sebebiniz

  Kişisel eğitmeniniz olmadan bir egzersiz programına yeni başlıyorsanız veya mevcut rutininizi sürekli gerçekleştirip sonuçları göremiyorsanız, kişisel bir eğitmen ihtiyacınız olan yardımı size verebilir. İnsanların kişisel eğitmenlerle çalışmasının bir kaç farklı nedeni vardır. Bazıları kişiselleştirilmiş bir program ister, böylece kilo verebilir veya şekil alabilirler, bazıları ise sadece antrenmanlarından sorumlu olan birinin yanında olmasını ister. Egzersiz yolculuğunuzda her nerede olursanız olun, kişisel bir eğitmen, fit bir vücuda sahip olma ve kilo verme hedeflerinize ulaşmanız için ihtiyaç duyduğunuz kişi olabilir.

İşte iyi bir eğitimcinin yapabileceği bazı şeyler:

1 – Yaptığınız Antrenmanların Sonuçları Göremiyor Olabilirsiniz.

  Aylarca sürekli egzersiz yapıyor ve kilo veremiyorsanız veya hedeflerinize ulaşmıyorsanız, bir eğitmen ile çalışmak iyi bir seçim olabilir. Daha etkili ve vücudunuza en uygun yapılacak antrenman programlarını keşfeder. Genellikle insanların sonuçları görememesinin sebebi kendini antrenmana vermeyip kendilerini çok zorlamamasıdır. Kendi başınıza kaldığınızda antrenmandan kaçmak kolay ama başınızda hayalleri olan bir eğitmen olduğunda işler çok daha disiplinli bir yönde ilerler.

 Hedeflerinizi belirler. Hedeflerinizin gerçekçi olup olmadığını öğrenmenize yardımcı olur. Haftalık performans gelişiminizi düzenli olarak takip ederek hedeflerinize yakınlığınızı ölçer. Egzersiz yapmak için motive olmanıza yardımcı olur. Bir uzmanla randevunuz olduğunu bilmek, sizin motivasyonunuzu yüksek tutacak sebeblerden bir tanesidir. Nasıl ağırlık kaldırılacağını ve diğer egzersizlerin nasıl yapılacağını size antrenmanlarda doğru bir şekilde gösterir. İnsanlar genellikle kilo vermek için kardiyoya odaklanırlar, ancak aynı zamanda kuvvet antrenmanı ve çekirdek antrenmanı yapmanız gerektiğini onlar size hatırlatır.

2- Nereden Başlayacağınızı Bilemeyebilirsiniz

  Spor salonlarında yeni iseniz, bunun ne kadar karmaşık olduğunun farkındalığına varırsınız. Tam bir egzersiz programı oluşturma göreviyle karşı karşıya kaldığınızda, işlerin bu kadar kolay olmadığını fark etmeye başlarsınız. Eğitimciler, eksiksiz bir programa giren her şeyi bilir. Kardiyo, ağırlık antrenmanı ve esneklik antrenmanları gibi. Vücudunuz için hangi faaliyetlerin yapılacağına ve yoğun bir programa nasıl başlancağı konusunda iyi bir eğitim almışlardır. Sizin için doğru aktiviteleri belirler. Belki vücudunuz, programınız veya mevcut ekipmanınızla yaptığınız antrenmanın hedef odağının ne olduğunu bilmiyorsunuzdur. Bir eğitmen bu alanların tümüne uygun aktiviteler önerebilir. Egzersiz seviyenizi geliştirmek için size kalp nabzınızı kontrol etmeyi, beslenme alışkanlıklarınızı hatta kaç kilolar ile çalışmanız gerektiğini öğretecektir

3 – Belirli Bir Hastalığınız veya Sakatlığınız Olabilir.

  Belirli hastalık veya sakatlık durumunuz varsa, doktorunuz egzersiz yapmanızı isteyebilir. Fakat eğer acı çekiyorsanız veya bir sakatlık içindeyseniz  bunu nasıl yaparsınız? Deneyimli bir eğitimcinin devreye girdiği yer burasıdır. Eğitmenler her türlü insanla çalışır ve bir çoğunun özel ihtiyaçları vardır. Eğitmeninizin size yardımcı olabileceği, medikal anlamda bir çok sorununuzu giderebileceği eğitimleri fazlasıyla mevcuttur.

  Her zaman doktorunuzla konuşun ve egzersiz için izin alın. Eğer bir rahatsızlığınız varsa, eğitmeniniz sizle çalışmadan önce bunu isteyebilir. Eğer varsa, fizyoterapistinizle görüşün. Antrenörünüz hangi egzersizleri yapmanız veya yapmamanız gerektiğini öğrenmek için fizyoterapistinizle temasa geçmek isteyebilir.

Bir eğitmen hem bedeninize hem de zihninize meydan okumak için yeni bir bakış açısı ve yeni fikirler getirebilir.

4 – Kendi Kendinize Egzersiz Yapmayı Öğrenmek İstiyor Olabilirsiniz.

  Amacınız kendi antrenmanlarınızı oluşturmak ve kendi kendinize egzersiz yapmak olsa bile, birkaç seans dahi olsa bir eğitmenle çalışmak, doğru egzersizi öğrenmek için çok faydalı olabilir. Vücudunuzdaki kasları ve nasıl çalıştıklarını size dersten derse öğretir. Evde yada spor salonunda kendi başınıza çalışacaksanız bu çok önemlidir. Bu kasları hedef alan egzersizlerin doğru postür formunda uygulanmasını size en iyi o gösterir. Size iyi bir antrenman formunu göstermekle yükümlüdür.

  Egzersizlerinizden en iyi şekilde yararlanmak ve sakatlanmalardan kaçınmak için her egzersizi belirli bir şekilde yapmanız gerekir. Kullanılabilir bir kaynaktır. Eğitimleri bitirseniz bile, o kişiyi hala kaynak olarak bulundurabilirsiniz.

5 – Aynı Rutin Egzersizlerden Sıkılıyor Olabilirsiniz.

  Deneyimli bir uygulayıcısı olabilirsiniz, bu yüzden kişisel bir eğitmenle çalışmayı düşünmek istemeyebilirsiniz. Ancak, antrenmanlarınızda biraz çeşitliliğe ihtiyacınız varsa, bu harika bir seçim olacaktır. Bu çeşitliliği kendi başınıza uygulamanız sakatlıklara yada postürel bozukluklara sebeb olabilir. Antrenmanlarınıza yeni bir bakış açısı getirin. Bir antrenör buna objektif bir gözle bakar ve programınız veya antrenmanlarınızı daha ilginç ve eğlenceli hale getirebilir.

  Kişisel eğitmenler aşağıda yazdığımız her çeşit egzersiz alanında deneyimlidir:

  • Dairesel antrenman
  • Yüksek yoğunluklu antrenman
  • Farklı vücut geliştirme antrenmanları
ADD COMMENT

WhatsApp chat