SPORTS FACTORY İLE LİMİTLERİNİ KEŞFET!

Eğitmenlerimizin hazırladığı kişiye özel programlar ile sağlıklı ve hızlı bir şekilde sonuca ulaşın. Çeşitli ders ve üyelik paketlerimizden kendinize en uygun olanını belirleyin.

(0216) 384 0110 19 Mayıs Mahallesi, Uzay Sk. 5/1, 34736 Kozyatağı Haftaiçi 08:00 - 22:30 Haftasonu 09:30-20:00
Bizi Takip Edin

ZUMBA GRUP SINIFLARI

ZUMBA HAKKINDA

Zumba, Latin esintili ve dans hareketlerini içeren bir fitness sınıfıdır. Zumba eğlenceli, heyecan verici ve etkili bir kardiyo antrenmanıdır. Bu sınıfta, hızlı ve yavaş ritimleri bir araya getirerek, bir koreografi oluşturulur. Hem iyi bir kardiyo antrenmanı hemde vücudu sıkılaştırmak için harika bir yöntemdir. Siz de bizim enerjisi yüksek ve son derece eğlenceli antrenmanlarınıza dahil olun.

ZUMBA SINIFI SAATLERİ

20:00

PAZARTESİ & ÇARŞAMBA & PERŞEMBE

ZUMBANIN ŞAŞIRTICI FAYDALARI

TÜM VÜCUT ANTREMANI

1

Salsa figürlerinin ve aerobik hareketlerin kombinasyonu olarak tasarlanmış olan zumbayı yapmak için doğru ya da yanlış bir yol yoktur. Müziğin ritmine geçtiğiniz sürece, egzersize bütün vücudunuzla katılıyorsunuz.

KALORİ YAKIMI

2

Küçük bir 2012 araştırması, 39 dakikalık standart Zumba sınıfının dakikada ortalama 9,5 kalori yaktığını buldu. Bu, ders boyunca toplamda 369 kalori eder. Amerikan Egzersiz Konseyi(ACE), kilo vermeyi desteklemek ve sağlıklı bir vücut ağırlığı sağlamak için bireylerin egzersiz başına 300 kalori yakmasını önermektedir. Zumba kriterlere mükemmel uyuyor.

DAYANIKLILIK GÜCÜ

3

Zumba dersi sırasında çalınan hızlı müziğin de motive edici etkisiyle sadece birkaç antrenmandan sonra bile dayanıklılığınızı arttırmaya başlayabilirsiniz. Bir zumba programının 12.haftasından sonra, katılımcıların kalp atım hızı ve sistolik kan basıncında azalmalar olduğu görülmüştür. Bu değişimler dayanıklılıktaki artışın sonucudur.

KARDİYOVASKÜLER GÜÇ

4

Spor Bilimi ve Tıbbı Dergisi’ne göre, kabul edilmiş fitness endüstrisi kılavuzları, kardiyovasküler kondisyonlarını geliştirmek isteyen kişilerin, aşağıda gösterilen şekilde egzersiz yapmaları gerektiğini göstermektedir. Sporcunun maksimum kalp atış hızının bir ölçüsü olan HR max’in yüzde 64 ve 94’ü bir sporcunun kullanabileceği maksimum oksijen miktarının bir ölçüsü olan VO2 max’ın ise yüzde 40 ila 85’i, Aynı araştırmaya göre, bir Zumba oturumunun tüm katılımcıları bu HR max ve VO2 max yönergelerine dahil edildi. Ortalama HR max’ın yüzde 79’unu ve VO2 max’ın yüzde 66’sını kullanıyorlardı. Bu, Zumba’yı aerobik kapasitenin arttırılmasında, kardiyovasküler uygunluğun bir ölçüsünde etkili bir egzersiz yapar.

İYİ KAN BASINCI

5

Kilolu kadınlardan oluşan bir grubu içeren bir 2016 çalışması, 12 haftalık bir Zumba fitness programından sonra, katılımcıların kan basıncında bir düşüş ve vücut ağırlığında önemli gelişmeler yaşadıklarını saptamıştır. Bir başka 2015 araştırması ise, toplamda sadece 17 Zumba dersinden sonra, katılımcıların tansiyonunda gözle görülür azalma olduğunu kaydetmektedir.

HER SEVİYE İÇİN UYGUN

6

Dersin yoğunluğuna her öğrencinin eşit seviyede katılım göstermesi zorunlu değildir. Hangi seviyede olursa olsun katılım gösterebilir, eğer kondisyon seviyeniz diğer katılımcıların altında ise, eğitmenin de yönlendirmesiyle dersi kendinize uygun yoğunlukta geçirebilirsiniz. Düzenli katılımla birlikte, günbegün seviyenizin arttığını hissedeceksiniz.

DENEME DERSİ AL

Cum sociis Theme natoque penati bus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

WhatsApp chat