SPORTS FACTORY İLE LİMİTLERİNİ KEŞFET!

Eğitmenlerimizin hazırladığı kişiye özel programlar ile sağlıklı ve hızlı bir şekilde sonuca ulaşın. Çeşitli ders ve üyelik paketlerimizden kendinize en uygun olanını belirleyin.

(0216) 384 0110 19 Mayıs Mahallesi, Uzay Sk. 5/1, 34736 Kozyatağı Haftaiçi 08:00 - 22:30 Haftasonu 09:30-20:00
Bizi Takip Edin
Image Alt

DİRENÇ BANDINI ANTRENMANLARINIZA NASIL DAHİL EDERSİNİZ ?

DİRENÇ BANDINI ANTRENMANLARINIZA NASIL DAHİL EDERSİNİZ ?

  Direnç bandı egzersizleri, kas yapısı oluşumuna, esnekliğinizi geliştirmenize, evde sıkı antrenman yapmanıza ve egzersizlerinizin seviyesini yükseltmeye yardımcı olabilir. Sports Factory ekibi olarak bizim de bu ekipmanla sizlere bir kaç tavsiyemiz var.

  Direnç antrenmanının ilk kuralı: Direnç oluşturmak için ağırlığa ihtiyacınız yoktur. Kendi vücut ağırlığınız ve bir direnç bandı ile bir çok farklı antrenman yapabilirsiniz. Bu hem sıkılaşmak isteyen bir kol için hem de kas gücünü artıracak bacaklar için güzel bir haber.

  Eğer rutininize, direnç bandı egzersizlerini eklemeyi düşündüyseniz ya da evde fazla ekipmanınız yok ise bir direnç bandı ile yapabileceğiniz bazı egzersizleri şöyle özetledik.

Direnç bantları en az dört farklı egzersiz türü için kullanılabilir:
Esneme ve hareketlilik
Isınma ve kas aktivasyonu
Direnç eğitimi ve kas tonusu
Akıl-kas” bağlantısı gelişimi
Direnç Bandı Germe ve Hareketlilik Çalışması

   Direnç bandı ile oluşturduğunuz farklı şiddetteki antrenmanlar sizi formda ve dinamik hissettirebilir. Bu egzersiz türünde yapacağınız antrenmanlar dengenizi, gücünüzü ve istediğiniz sıkılığı size verecektir.  Direnç bandı ile antrenman yaparken ellerinizi çok sık kullanırsınız. Sadece bir direnç bandını bileğinizin etrafına dolayıp, bir çok farklı hareket kalıbını meydana getirebilirsiniz. Bu daha fazla hareket çeşitliliği anlamına gelir.

   Çoğu insan direnç bandının vermiş olduğu bu çeşitlilikle daha dengeli bir vücut yapısına sahip olmuştur. Bunun nedenlerinden sadece bir kaçından bahsedelim. Bir direnç bandı, sizin esnekliğinizi, patlayıcı kuvvetinizi ve vücut postürünüzü ileri seviyelere taşıyabilir.

   Açma germe sırasında size yardımcı olacak direnç bantlarını kullanmanın sınırsız yolları vardır. İşte bunlardan bir kaçı.

Banded Lat Stretch
Band Supported Leg Lowering
Band Pull-aparts 
Mini-Band Lateral Walks
ADD COMMENT

WhatsApp chat